Yazın Koşmayı Sevmemizin Sebepleri

Yazın Koşmayı Sevmemizin Sebepleri

Kış yaklaşıyor. Daha kısa günler ve soğuk hava koşmanızı engelleyebilir. Ayakkabılarınız ve kıyafetleriniz ıslanabilir. Oysa yaz böyle mi? Sıcak günler, uzun süre kararmayan hava ve sosyalleşerek koşunun tadını çıkarma zamanları... İşte size koşmak için yaz aylarını tercih etmenizin belli başlı sebepleri.

Uyanır Uyanmaz Koşabilirsiniz

Çünkü alarmınız çaldığında zaten güneş doğmuş oluyor. Gecenin bir köründe kalkıp koşmak zorunda kalmıyorsunuz. Uyanır uyanmaz kendinizi sıcak sabahlara bırakıp koşunun tadını çıkarabilirsiniz.

Akşam Koşuları da Bir Başka Güzel

İşten çıkıp eve gider ve giyinirsiniz. Koşuya hazırsınız ve hava hala kararmadı. Yazın tadı bu gibi anlarda çıkar. Oysa kış ayları böyle mi? İşten çıktığınızda hava çoktan kararmış olur. Yaz akşamları ılık gecelerde arkadaşlarınızla koşmak gibisi var mı !

Güneşe Dikkat

Yazın bu güzel avantajları yanında güneşle haşır neşir olduğunuz zamanların cildinize zarar verme riski olduğunu unutmayın. Çünkü siz koşarken büyük ihtimalle güneş de size eşlik etmeye devam edecektir. Bu gibi olumsuz durumlardan kaçınmak için güneş kremi kullanmaya özen göstermelisiniz.

Serin Bir Duş

Yaz koşularının belki de en güzel yanı sonrasında alacağınız serin bir duş olabilir. Tüm o sıcak dakikaların yükünü bir anda atmak ve kaslarınızı rahatlatmanın en güzel yolu budur. Kışın soğuk havada serin bir duşa girmek aklınıza bile gelmeyebilir.

POPÜLER YAZILAR