Babalar Gününe Özel Aile Aktiviteleri

Babalar Gününe Özel Aile Aktiviteleri

Babalar günü için herhangi bir plan yapmadıysanız ailenizle harika bir babalar günü etkinliği için bir kaç önerimiz var. İşte sizi bu babalar gününde evde çekirdek çıtlayan bir aile olmaktan çıkaracak basit fikirler;

BOL BOL YÜRÜYÜN

Dışarda güzel bir yürüyüş veya hayvanat bahçesine bir geziyene dersiniz? Hayvanat bahçesinde çocuklarınızla gezmek adımlarınızı arttırmanın harika bir yoludur. Aile bireyleri ile aranızda tatlı bir rekabet oluşturun. Bakalım en yüksek adım sayısını kim atacak? Alışveriş merkezine bir vitrinde koşmak bile adım sayınızı arttıracak, sizi evden çıkaracak ve bu yürüyüşler farkında olmadan sağlığınıza iyi gelecek bir egzersiz haline gelecektir. Ailenizle birlikte bol bol yürüyün.

SU SAVAŞI YAPIN

Kulağa çok saçma geliyor olabilir. Belki de bir havuzunuz yok. Sorun değil! Oyuncakçıya gidin ve su balonu ya da basit birer su tabancası satın alın. Tüm aile bireylerini bu su savaşına katın ve serinleyerek eğlenmeye başlayın. Bu aktivite hem eğlenceli hem de sportif bir aktivite olarak haftanıza renk katacak. Ayrıca sarf edeceğiniz efor da sağlığınız için size artı puan kazandıracaktır.

BOWLİNG TURNUVASINA HAZIR OLUN

Ailenizle heyecanlı bir bowling turnuvası düzenleyebilirsiniz. Bowling salonları tüm o ışıklı ve sesli efektleriyle sizi ve ailenizi heyecanlandırıp efor sarf etmenizi sağlayacak mekanlardır.  Bütçeniz varsa, mini bowling çok daha ucuz ama aynı zamanda aksiyon doludur. Mini bowling ayrıca küçük çocuklara topu kavrama ve yetişkinler gibi vurma yeteneği verir.

Beraber hareket eden bir aile, bir arada kalır! Oyun ve kahkaha ile aile bağınızı güçlendirir. Çocuklarınıza dışarı çıkmanın ve hareket etmenin sağlıkları için ne kadar önemli olduğunu birebir yaşatarak gösterin.

POPÜLER YAZILAR