Yoga İle Daha Fazla Kalori Yakın

Yoga İle Daha Fazla Kalori Yakın

Yoga ile kilo vermek hayal değil. Yoga metabolizmanızı hızlandırır ve uyku düzeni sağlar. Bu bile kilolarınızdan kurtulmanın ilk adımlarıdır.

İlk kural yoga sırasında kendinizi dinlemeniz. Bir sonraki gün tekrar yoga yapabilmek için yogayı sevmelisiniz. Kilo vermenin ve forma girmenin en önemli şartı devamlılıktır. Bu durumda yoga dersleri sırasında yumuşak hareketlerle egzersizi tamamlamanız gerekir. Yoga yaparken kendinizi zorlayıp sakatlamanın manası yok. Her gün aynı miktarda yoga yapmanıza da gerek yok. Bir gün 1 saat yoga yaparken ertesi gün bu süreyi 40 dakikaya da indirebilirsiniz. Yoganın felsefesi sizi tüm yüklerden arındırmaktır.

Derin bir nefes endorfin salgılanmasına sebep olur. Bu da mutluluk hissinizi arttıracaktır. Yoga temel olarak nefes egzersizlerine dayalı bir spor olduğu için sizi mutlu ederken spor yapmanın keyfini yoga ile yaşayabilirsiniz. Vücuda yoga ile giren ekstra oksijen besinlerin yakılmasını arttırır. günde bir defa herşeyi bir kenara bırakıp derin bir nefes egzersizi ile vücudunuzu yenilemeyi unutmayın.

Bir keşiş gibi yemek yiyin. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ya da akşam yemeği fark etmez, yeter ki ağzınızdaki lokmayı yavaşça çiğneyip dişlerinizle iyice öğüttükten sonra yutun. Yavaş yemek sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca yavaş yemek yiyerek doyma hissiniz beyninize ulaştığı anda normal yemek yemekten daha az gıda ile beslenmiş olacaksınız. Beyniniz ortalama 20 dakika sonra midenizden doyma sinyalleri alır ve bunu size bildirir. Yavaş yiyerek bu yirmi dakikayı mümkün olduğunca az gıda ile tamamlarsınız.

Her gün sizi rahatlatacak anti-aktivitelere zaman ayırın. Meditasyon, yalnız müzik dinlemek, güzel bir yemek hazırlamak gibi aktiviteler bünyenizin rahatlamasına sebep olacaktır. Bir mum yakın ve karşısına geçip alevin hareketlerini izleyin. Yogaya benzer bir etki yaptığını ve zihninizin hafiflediğini hissedeceksiniz. Işığı kısıp sadece düşünün. Hareketlerinizi yavaşlatıp tıpkı bir yoga egzersizindeymişsiniz gibi hissetmeye çalışın.

 

POPÜLER YAZILAR