Pilatesten Önce Ne Yemeli?

Pilatesten Önce Ne Yemeli?

Bir pilates egzersizinden önce yemek yemek ne kadar doğru? Daha doğrusu ne yemek gerekir? Aslında pilatesin nasıl bir spor olduğunu bilenler hemen öncesinde de ağır yemekler yemenin hiç de akıllıca bir fikir olmayacağını hemen dile getireceklerdir.

Pilates vücudunuzu gerer ve kaslarınızı uzatarak yorar. Bu aktivite sırasında iç organlarınız da esnek vücudunuza uyum sağlamakla meşgul olurlar. Çok ağır yenecek bir yemek pilatesin tam da ortasında size rahatsızlık verebilir.

Yoğun geçecek bir pilates egzersizi öncesi ceviz, muz ve badem ezmesi gibi yoğun protein içeren yiyecekler tercih edilebilir. Karbonhidrat ve protein yüklemesi yaparak egzersiz sırasında kaybedilecek olanı geri kazanabilirsiniz.

Karbonhidrat, yağ ve protein karışımı bir içecek pilates sırasında size ihtiyacınız olan maksimum enerjiyi kolayca sağlar. Bir blendır yardımıyla aşağıdaki yiyecekleri karıştırıp afiyetle için ve zorlu bir pilates saatine kendinizi hazırlayın.

1 kepçe veya avuç buz
1/2 fincan badem sütü
1/2 orta boy muz
1 su bardağı çilek
1/2 kaşık organik vanilya protein tozu (16 gr)
2 tatlı kaşığı keten tohumu yağı

İşte bu kadar basit. Şimdi hepsini güzelce karıştırıp için. Yarım saat içinde pilatese başladığınızda enerjiniz yerine gelecek ve yorgunluk hissetmeyeceksiniz.

POPÜLER YAZILAR