Koşuya Başlamak İçin İnstagramı Kullanmak

Koşuya Başlamak İçin İnstagramı Kullanmak

Çoğu zaman masayı toplamak bile zor gelirken sıkı bir egzersiz programı yapıp koşuya başlamanın çok daha zor olduğunu çok iyi biliyoruz. Özellikle spora başlamanın en büyük ateşleyicisi motivasyonun önemi ortada. Durum böyle iken kendinizi motive etmek ve örneğin yaptığınız koşuyu rutin hale getirmek ve buna sıkı sıkıya asılmak da hayli zor gelebilir. Aslında bunu bir kere aştığınızda koşunun bir alışkanlık haline geleceğini hemen fark edeceksiniz.

İnterneti motivasyon için de kullananların sayısı son zamanlarda gözle görülür bir şekilde artmış durumda. Mesela iş arkadaşınızın sabah koşusu yaptığını İnstagram hesabından görseniz ne düşünürdünüz? Evet hepimiz bu durumda onun paylaştığı koşu fotoğraflarını hemen like'layıp ayağımıza eşofmanlarımızı geçirip kendimizi sokağa atmak isterdik. İnstagram gibi paylaşım platformlarında karşımıza çıkan motive edici paylaşımları iyi değerlendirmek gerekir. Sonuçta hepsi birer "gaza getirici" etken olarak değerlendirilebilirse faydalı da olacaktır. Bu paylaşımları sadece eğlence amaçlı değil sizi spora başlatacak güzel bir etken olarak düşünebilirsiniz.

Koşu için motivasyonun önemi orta iken diğer egzersizleri de es geçmemek gerekir. Hatta sizi sıkabilecek ve zorlayabilecek tüm aktiviteler için aynı mantık geçerlidir. Hareketsiz yaşamınızdan sıyrılıp sağlıklı ve hareketli bir yaşam tarzına geçiş için ilk adım kendinizi buna ikna etmek olmalıdır.

 

POPÜLER YAZILAR