Evde Yapabileceğiniz 5 Basit Yoga Egzersiz Pozisyonu

Evde Yapabileceğiniz 5 Basit Yoga Egzersiz Pozisyonu

Yoga ile dinç kalmak için spor salonuna gidip yoga sınıflarına katılmak zorunda değilsiniz. Her zaman profesyonel bir hoca ile yoga yapma şansına sahip olmayabilirsiniz. Bu durumda kendi evinizde yoga yapabilirsiniz. İşte size evde yapabileceğiniz basit ama etkili yoga pozisyonlarından bir kaçı;

1. Ragdoll : Bu inanılmaz hareket size enerji verecek. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açıp ellerinizi zemine temas edene kadar vüdunuzu yavaşça katlayın. Ön kolunuz çapraz bir şekilde dirseklerinizi yere deydirin. Bu hareket baş ve boyun bölgenizi gerecek ve iyi hissetmenize sebep olacak. Deirn nefesler alarak yavaşça ileri ve geri hareket edin. Bu hareket sırasında rahat oduğunuzdan ve vücudunuzun herhangi bir yerini zorlamadığınızdan emin olun.

2. Aşağı Bakan Köpek : Ragdoll hareketinden sonra bu harakete geçiş yapabilirsiniz. Dizlerinizi bükmeden ellerinizi öne doğru uzatarak omuzlarınız dik bir şekilde hafifçe yürümeye çalışın. Avuç içiniz yere basmalı. Derin nefes alarak 1 ile 3 dadika byunca bu pozisyonu devam ettirin.

3. Kobra Pozisyonu : Elleriizi omuzlarınızın altında birleştirin ve belinizin arkasına doğru dirseklerinizi birleştirin. Kaburganızı şişirin, sırt ve omuzları yuvarlayın. Omurga canlandıracak bu canlandırıcı gerginliği hissedin. Aşağı bakan köpek hareketinden sonra kobra pozisyonu size ihtiyacınız olan esnekliği sağlayacaktır.

4. Çocuk Pozisyonu : Bugünlük yoga çalışmanızı sonlandırmak için harika bir pozisyondur. Önce diz çökmüş konuma gelin. Daha sonra kalça mesafesinde dizlerinizi ayırın ve uyluk üzerininizde gövdenizi katlayın. Bu haldeyken ayak parmaklarınıza dokunun. Ellerinizi vücudunuzun yanına, yere koyun. Her zaman olduğu gibi derin nefes aldığınızdan emin bir şekilde bu hareketi 30 saniye ya da daha uzun süre boyunca uygulayın.

POPÜLER YAZILAR