Continental Oto Lastik

Continental Oto Lastik

Continental firması lastik üretimini uzun zaman önce başlatmıştır. 1870 yılında Almanya'da oto lastik üretimine başlamış ve o günden bu yana 140 yılı aşkın lastik üretim teknolojileri konusunda uzmanlaşmıştır. 1800'lerde başladığı üretime 1871'de Continental–Caoutchouc şirketinin kurulumu ile devam edilmiştir. 1907 yılında ise Korbach üretim tesisini aktif hale getirmiş şirket Almaya'daki faaliyetlerine hız vermiştir. Bunu takiben 1939'da Hanover'da lastik üretim tesisi ile üretime hız vermiştir.

2006'da ise Camaçari üretim tesisi Brezilya'da aktif hale getirilmiştir. 2007 yılında ise Continental Continental Matator şirketinin çoğunluğunu satın alarak bu Slovak şirketi de bünyesine katmıştır. 2009 yılında Kalutara'daki üretim tesisi satın alınarak Srilankada solid lastik üretimi ile teknolojisini geliştirmeyi başarmıştır.

Yıllar boyu kalite ivmesini sürekli arttıran Continental Lastik, çevreci faaliyetleriyle de oldukça tanınmış bir oto lastik üreticisidir. Çevre adına yürütülen sosyal sorumluluk projelerinden en bilinir olanı karahindiba bitkisinden üretilen kauçuktan yaptığı lastiklerdir. Hali hazırda çeşitli verimli ormanlardan elde edilen kauçuğun yerine karahindiba bitkisinden kauçuk üretilmesi ile birlikte çevreye ve insan sağlığına da olumlu katkılar sağlanmaya başlanmıştır. Continental lastik üretim fabrikalarının yakınlarında konuşlandırdığı karahindiba tarlalarıyla üretime başlamış olup gerek lojistik gerek hammadde açısından büyük tasarruflar sağlamıştır. Bu tasarruf da doğaya sunulan bir katkı olarak görülebilir.

Türkiye'de Continental denince akla gelen en bilindik satış yerlerinden biri olan İstanbul Maslak da yer alan Atatürk Oto Sanayi Sitesindeki Continental Avrupa Lastik firması her türlü yaz lastiği ve kış lastiği tedarikinde 2012 yılından beri kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir. Hizmet sırasındaki özen ve titizlik yanında Avrupa Lastik firmasının satış sonrası desteği de üstün kalite anlayışı ile standart olarak sunduğu hizmetlerdendir.

Arupa Lastik firmasına sosyal medyadan ve mevcut internet sitelerinden de kolayca ulaşabilirsiniz.