15 Dakikalık Egzersiz Çalışmaları

15 Dakikalık Egzersiz Çalışmaları

Güzel bir vücut ve sağlıklı bir yaşam için egzersiz yapmanın önemini zaten biliyorsunuz. Peki ideal kilonuza erişene kadar ne kadar ve ne sıklıkla egzersiz yapmak zorunda olduğunuzu hiç düşündünüz mü? Bu süre ve miktar kişiden kişiye değişir fakat genel olarak egzersiz için bazı standartlar vardır.

Son zamanlarda trend olmuş 15 dakikalık fitness egzersizleri ile bu hayalinize kolayca ulaşma şansına sahip olabilirsiniz. Burada önemli olan şey vücudunuzu şekle sokacak olan egzersiz türünü iyi belirleyip kısa aralıklarla uygulamaktır. Gündüz ya da gece fark etmeksizin dilediğiniz zaman diliminde bu planı aksatmadan uygulayabilirsiniz.

Öncelikle yapmak istediğiniz egzersiz türünü seçin. Her birine 1'er dakika harcayın ve her birinden ikişer set yapmaya çalışın. Her egzersizi maksimum 20 saniye süreyle uygulayıp ardından 10'ar saniye dinlenerek diğer egzersize geçin. Bu şekilde rutin bir çalışma planı hazırlayıp başarılı bir şekilde uygularsanız aşağıdaki faydaları çok kısa sürede göreceksiniz.

Önemli bir miktarda kalori yakma
Artan kan akışı
Metabolizma hızında artış
Uyku düzeni
Artan endorfin üretimi
Stresin azaltılması

Az ama etkili yapılan sporun vücudunuza etkisini kısa sürede fark edersiniz. Amacınız bunu sürekli hale getirmek ve basit ama etkili bir egzersiz planı ile uzun süreli vücut gelişimi olmalıdır.

POPÜLER YAZILAR